Den här webbplatsen använder kakor (cookies) för att förbättra ditt besök. Mer om kakor.
Hoppa till innehåll

Hantera kris och utveckla ditt företag med hjälp av en coach!

I tider som dessa, är det extra viktigt att utveckla och stabilisera sin verksamhet. Missa inte tillfället att kostnadsfritt arbeta ihop med en professionell affärscoach. Du bestämmer själv inom vilka områden du vill ha stöd. Det kan gälla finansiering, covid-19, kompetensfrågor, affärsmodeller, nätverk, forskningssamarbeten m.m.

Coachningen består av ett antal träffar med uppgifter däremellan och pågår under 2-3 månader på orten där du är verksam. Erbjudandet är begränsat och kostar dig inget mer än din hjälp med utvärderingen av metoden.
Så anmäl dig till din lokala näringslivsutvecklare redan nu!

Lysekil:              Renee.Daun@lysekil.se
Munkedal:        Clas.Hedlund@munkedal.se
Orust:                Ronny.Svensson@orust.se
Strömstad:       Ingela.Skarstrom@stromstad.se
Sotenäs:           Micael.Gustafsson@sotenas.se
Tanum:             Elenor.Olofsson@tanum.se

Röster från tidigare deltagare som fått coachning på hemmaplan:

”Jag har insett vad som ska prioriteras.”
”Detta har påskyndat många processer och ledde till nyanställning och struktur.”
”Vi har fått mer fokus på företaget, vad som ska göras och när.”

Maritim Utveckling i Bohuslän är ett projekt med stöd ifrån EU’s regionala utvecklingsfond beviljat åt Tillväxt Norra Bohuslän. Projektet löpte under 3 år och hade en total budget på drygt 9 miljoner kronor. Projektets syfte var att stötta och skapa goda förutsättningar åt de maritima näringarna i Bohuslän. Nu är projektet på sluttampen, och vi har gjort denna film för att kortfattat summera projektet. Vi vill passa på att rikta ett stort tack till alla er som på olika sätt varit engagerade i projektet!

 

 

Uppdaterad av Malin | 27 mars 2020